Hegedűs Endre óriási Wagner szerelmes, aki kutatja a zongorán megszólaltatható teljes irodalmat. Ezek az operafantáziák, melyeket az „Após „írt, hatalmas közönség vonzó invitáció. A koncert mind fizikailag, mind koncentrációban előadót próbálók. Endrét csodálja és imádja mindenki, felkészült és ezeket a hatalmas darabokat játszi könnyedséggel veti a hangszerre. Hegedűs Endre örömömre vállalta a Bartók házban még soha fel nem csendülő Wesendonk dalokat.
Mathilde Wesendonk, a dalok költője, a művelt asszony, a múzsa hatalmas szerepet játszott a zeneszerző életében. A dalok 1858 ban készültek el, valójában előtanulmánynak szánta Wagner. Később „Trisztán- tanulmányoknak”tartotta, de a koncertéletbe hamarosan önálló szerepet kezdett betölteni a dalciklus, mind zongorás, mind zenekari változata. Az ősbemutatón a zongorakíséretet Felix Mottl játszotta, majd a tanítvány elkészítette mesterének dalciklusát zenekari változatban is.
Műsor:
Liszt: A forrásnál ; Wagner-Liszt: Elza esküvői menete a Lohengrin c. operából ; Liszt: Isten áldása a magányban ;
Wagner: Wesendonck dalok :Az angyal, Álmok,Fájdalmak,Áll nyugodtan, Üvegházban.
( Bokor Jutta és Hegedűs Endre ) ; Wagner-Liszt: Izolda szerelmi halála a Trisztán és Izolda c. operából ; Wagner-Liszt: 3 átírat a Tannhäuser c. operából: Nyitány - koncertparafrázis ; Wolfram románca az Esthajnal Csillaghoz ; A vendégek bevonulása.
A koncertprogramok moderátori szerepét Bokor Jutta kuratóriumi elnök látja el.