Get Adobe Flash player

Fehér Galamb Országos Verseny

Jubileumi Fehér Galamb X. Országos Népzenei Verseny

Rákoshegyi Bartók Zeneház a hagyományokhoz illően a 2017-ben is megrendezi a Fehér Galamb Országos Népzenei Versenyt. A versenyen a 7-8. osztályos növendéke vehetnek részt, akik szeretnék a népi hagyományokat ápolni. A jelentkezési lap letölthető a www.bartokzenehaz.hu honlapról. A kategóriák az előző évekhez hasonlatosak:

            Szólóének

            Mesemondás

            Csoportos ének (max. 5 fő)

            Hangszeres, kíséretes éneklés

            Népi hangszer játék

Bővebben: Jubileumi Fehér Galamb X....

Jubileumi Fehér Galamb X. továbbjutók

 Közép-magyarországi régió forduló:

 

Ezüst fokozatot értek el:

Egri Angéla - szoló ének Gregor ÁltIs. Felkészítő tanár: Dávid Krisztina

Mátyus Kinga - népi hangszer Sashalmi Waldorf Isk. Felkészítő tanár: Király Györgyi

Körösi  Leányok - csop.én Körösi Iskola Felkészítő tanár: Thomas Györgyi

Hajtai Gréta, Majkó Gréta, Gregor Felkészítő tanár: Dávid Krisztina

 Akácvirág - íkörösi CSoma, Felkészítő tanár: Thomas Györgyi

 

Arany fokozatot értek el:

 

Kelemen Anna - citeera Bartók Béla AMI. Felkészítő tanár: Leskó - Dely Tercia

Siket Izabella - szoló ének Gregor Felkészítő tanár: Király Györgyi

 Cseppely Dóra, Czuczor Petra, Kelemen Anna - csop.én. Barttók Béla AMI. Felkészítő tanár: Leskó - Dely Tercia

Havas Lili - citera Felkészítő tanár: Leskó - Dely Tercia

Vadalmák - csopén. Bartók Béla AMI. Felkészítő tanár: Leskó - Dely Tercia

Antal Balázs, Czuczor Barnabás -  citera duóü Barók Béla AMI Felkészítő tanár: Leskó - Dely Tercia 

 

 

2017.05.10. Miskolc

 

Arany fokozatot értek el:

Pántlikás Duó - Tokaj Rákóczi AMI, Felkészítő tanár: Kolozsyné Takács Éva

Porubszky Tamás - Tokaj Rákócszi AMI, Felkészítő tanár: Kolozsyné Takács Éva

Bakos Lilla - Miskolci Hermann Ottó AMI, Felkészítő tanár: Sóváriné Barta Katalin

Tokaji Betyárok - Tokaj Rákóczi AMI. Felkészítő tanár: Kolozsyné Takács Éva és Fábiánné Tassi Gabriella

Porubszki Zsuzsa - népi furulya, Tokaj Rákóczi AMI. Felkészítő tanár: Kolozsyné Takács Éva és Fábiánné Tassi Gabriella

Urbán Zalán - szoló ének Erkel Ferenc - Egressy, Felkészítő tanár: Kecskésné Kriston Katalin

 

 

Nyugat-Magyarország:

 

Arany fokozatot értek el:

Kovács Liliána - Sopronkövesd citera. Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Orbán Kata - Lébény Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Szécsényi Népdalkör - Csornai Isk AMI. Felkészítő tanár: Szabó Rita

Magyarics Fanni - Csákcár Esterházi Isk. Felkészítő tanár: Szakálné Dornyi Erzsébet

Szécsényi Ének Együttes - Csorna Felkészítő tanár: Szabó Rita

 

Ezüst fokozatot értek el:

Arany máléinkó - citera Rábacsécsény, Kisfaludy isk. Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Horváth Lilla Rafaéla - Kóny Deák Ferenc AMI, Felkészítő tanár: Varga Pálma Anna

Bognár Zsolt  - Kóny Deák Ferenc AMI, Felkészítő tanár: Varga Pálma Anna

Kövirózsa -. Sopronkövesd, Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Lébény citerazenekar - népi hangszer, Lébényi AMI, Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Lakatos Mercédesz - Mosonszentmiklósi AMI, Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Drabicz Tamara - Csákvár Felkészítő tanár: Szakálné Dornyi Erzsébet

Miklósi  Pacsírták - Mosonszentmiklós, Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Németh Anna - szolóének. Mórichida Kisfaludy  AMI Felkészítő tanár: Szabóné Pap Henrietta

Papp Gréta -a mese Mórichida Felkészítő tanár : Szabóné Pap Henrietta

Százszorszép Ének Együttes - Felkészítő tanár : Szabóné Pap Henrietta

Paus Kamilla - Csákvár Felkészítő tanár : Szakálné Dornyi Erzsébet

Dalos Pacsírták - Csákvár Felkészítő tanár : Szakálné Dornyi Erzsébet

Fehér Galamb IX. Országos Népzenei Verseny Miskolc továbbjutói

2016.05.04

 

Miskolc Régióforduló

 

 

 

Ezüst fokozatot ért el:

 

Ruszkai Éva Klára - Dr. Farkasné Sajó Márta tanár, Lévay József Gimnázium

 

Petró Ádám - Dr. Farkasné Sajó Márta tanár, Lévay József Gimnázium

 

Kolyanovszky Panna - Dr.Farkasné Sajó Márta, Lévay József Gimnázium

 

Kiss Ildikó

 

Gyulai Réka

 

Arany fokozatot ért el:

 

MihályiKároly citera- Dr.Kolozsiné Takács Éva, Tokaj II.Rákóczi Ferenc Ált.Isk AMI

 

Négyesfogat - Lévay Ref.Gimn. Dr. Farkasné Sajó Márta

 

Ferenczy Lilla - Miskoci Egressy Erkel, Fazekas Erzsébet

 

Aszuszemek citeraegyüttes -  Dr.Kolozsiné Takács Éva, Tokaj II.Rákóczi Ferenc Ált.Isk AMI

 

Bakos Lilla - Hermann Ottó Ált.Isk, Sóváriné Barta Katalin

 

Rózsabimbó - Dr.Sajó Márta, Révaí Gimnázium

 

 

Fehér Galamb IX. Országos Népzenei Verseny Budapest továbbjutói

2016. 06. 06.
 
Fehér Galamb IX. Budapest-forduló
 
 
A Zsüri döntése alapján a következő versenyzők jutottak tovább a 2016. 05. 27. 10.00  kezdődő országos döntőbe:
 
   A döntőbe jutó arany fokozatú minősítést kaptak:
 
Rozmaring Trió /tanár: Király Györgyi Rácz Aladár Zeneiskola/
 
Zelenák Jenni- Tanár:/ Fehérné Thomas Györgyi Körösi Csoma Ált. Isk. és Gimn./
Kőrösi Leányok-Tanár:/ Fehérné Thomas Györgyi Körösi Csoma Ált. Isk. és Gimn./
Kőrösi Leányok Fehérné Thomas Györgyi Körösi Csoma Ált. Isk. és Gimn./
 
Vadalmák Tanár: Leskó- Dely Tercia - Bartók Béla AMI
"Kelemen- Somogyi Citera Duó"Tanár: Leskó- Dely Tercia - Bartók Béla AMI
 
Egytoppantós Kisegyüttes Tanár: Bennő Katalin- Rácz Aladár Zeneiskola
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  A döntőbe nem jutó ezüst fokozatú minősítést kaptak:
 
Akácvirág Leányok -Tanár:/ Fehérné Thomas Györgyi Körösi Csoma Ált. Isk. és Gimn./
Kerekes Kata- Tanár: Fehérné Thomas Györgyi Körösi Csoma Ált. Isk. és Gimn./
Varga Laura- csillagos fokozat / tanár: Király Györgyi Rácz Aladár Zeneiskola/
 Esztergomi Katinka- csillagos fokozat / tanár:  Király Györgyi Rácz Aladár Zeneiskola/
Hetyei Csenge Tanár: Fehérné Thomas Györgyi Körösi Csoma Ált. Isk. és Gimn./
Csopják Dániel- csillagos fokozat Tanár: Fehérné Thomas Györgyi Körösi Csoma Ált. Isk. és Gimn./
Bartók AMi tró: Csuczor Petra, Kelemen Anna, Cseppely Dóra-Tanár: Leskó- Dely Tercia - Bartók Béla AMI

Alkategóriák

 

Fővárosi Kétfordulós Bartók Zongoraverseny

(katt a képre)

 

"Bartók Rákoskeresztúron

1912-20"

Kétfordulós Országos Műveltségi Verseny

(katt a képre)

 

Fehér Galamb

Országos Népzenei Versenyek

(katt a képre)

Programjaink

péntek máj. 26, 10:00 -
Fehér Galamb X. Országos Népzenei Verseny - Döntő
kedd máj. 30, 11:00 - 12:00
Csukás István: Tejhatalom - daljáték
szombat június 3, 17:00 - 18:30
„Mátrai képek”
szombat június 10, 17:00 - 18:30
„Nyugtalan ősz”
vasárnap június 18, 17:00 - 18:30
For Fathers Énekegyüttes

Köszönjük, hogy adójának 1% - val gondol ránk!

18186354-1-42

 

Támogatók - partnerek

GTranslate

Hírlevél feliratkozás

Copyright © 2005-2016. Minden jog fenntartva Rákoshegyi Bartók Zeneház Közalapítvány!