Get Adobe Flash player

Fehér Galamb Országos Verseny

X. Jubileumi Országos Fehér Galamb Népzenei Verseny díjazottjai

X. Jubileumi Országos Fehér Galamb Népzenei Verseny díjazottjai

2017. 05.26. Budapest Rákoshegyi Bartók Zeneház:

 

 

Arany fokozatot ért el:

 

Név Település Tanár
Pántlikás Duo Tokaj Kolozsyné Takács Éva
Kovács Liliána Sopronkövesd Horváth Krisztina
Porubszki Tamás Tokaj Kolozsyné Takács Éva
Széchenyi Énekegyüttes Csorna  Szabó Rita
Bakos Lilla Miskolc Sóváriné Barta Katalin
Siket Izabella Gregor József Ált. Isk Király Györgyi
Orbán Kata Lébény  Horváth Krisztina
 Mátyus Kinga Sashalmi Waldorf Király Györgyi
Aranymálinkó Énekegyüttes Rábacsécsény Horváth Krisztina
Tokaji Kisbetyárok Tokaj Kolozsyné Takács Éva
Kövirózsák Énekegyüttes  Sopronkövesd Horváth Krisztina
Pausch Kamilla Csákvár Szakáné Dornyi Erzsébet
Dalos Pacsirták Csákvár  Szakálné Dornyi Erzsébet
Németh Virág Rábacsécsény  Horváth Krisztina
     


Ezüst fokozatot ért el:

 

Kelemen Anna Bartók Béla AMI Leskó Dely Tercia
Vadalmák Énekegyüttes Bartók Béla  AMI Leskó- Dely Tercia
Tamás Kinga Csákvár Szakálné Dornyi Erzsébet
Lébénymiklósi Citerazenekar Lébény Horváth Krisztina
Kőrösi Leányok Kőrösi Csoma Ált Isk  Thomas Györgyi
Magyarics Fanni  Csákvár Szakálné Dornyi Erzsébet
Urbán Zalán Miskolc  Kecskésné
Antal Balázs-Czuczor Barnabás Bartók Béla AMI Leskó Dely Tercia
Miklósi Pacsirták Mosonszentmiklós Horváth Krisztina
Lakatos Mercédesz  Mosonszentmiklós Horváth Krisztina
Drabitz Tamara Csákvár Szakálné Dornyi Erzsébet
Széchenyi Népdalkör Csorna  Szabó Rita
Aszúszemek  Tokaj Kolozsyné Takács Éva- Tassi Gabriella
Németh Anna Móriczhida Szabóné Pap Henrietta


Bronz fokozatot ért el:

 

Czuczor Petra,- Cseppely Dóra,-Kelemen Anna Bartók Béla AMI Leskó-Dely Tercia
Hartai Gréta,-Majkó Dóra Gregor József Ált Isk Dávid Krisztina
Havas Lili Bartók Béla AMI  Leskó-Dely Tercia
Horváth Lilla Rafaéla  Kóny Varga Pálma Anna

Porubszki Zsuzsanna
Tokaj                      Fábiánné Tassi Gabriella

Százszorszép Együttes 
Móriczhida   Szabóné Pap Henrietta

 

Jubileumi Fehér Galamb X. Országos Népzenei Verseny

Rákoshegyi Bartók Zeneház a hagyományokhoz illően a 2017-ben is megrendezi a Fehér Galamb Országos Népzenei Versenyt. A versenyen a 7-8. osztályos növendéke vehetnek részt, akik szeretnék a népi hagyományokat ápolni. A jelentkezési lap letölthető a www.bartokzenehaz.hu honlapról. A kategóriák az előző évekhez hasonlatosak:

            Szólóének

            Mesemondás

            Csoportos ének (max. 5 fő)

            Hangszeres, kíséretes éneklés

            Népi hangszer játék

Bővebben: Jubileumi Fehér Galamb X....

Jubileumi Fehér Galamb X. továbbjutók

 Közép-magyarországi régió forduló:

 

Ezüst fokozatot értek el:

Egri Angéla - szoló ének Gregor ÁltIs. Felkészítő tanár: Dávid Krisztina

Mátyus Kinga - népi hangszer Sashalmi Waldorf Isk. Felkészítő tanár: Király Györgyi

Körösi  Leányok - csop.én Körösi Iskola Felkészítő tanár: Thomas Györgyi

Hajtai Gréta, Majkó Gréta, Gregor Felkészítő tanár: Dávid Krisztina

 Akácvirág - íkörösi CSoma, Felkészítő tanár: Thomas Györgyi

 

Arany fokozatot értek el:

 

Kelemen Anna - citeera Bartók Béla AMI. Felkészítő tanár: Leskó - Dely Tercia

Siket Izabella - szoló ének Gregor Felkészítő tanár: Király Györgyi

 Cseppely Dóra, Czuczor Petra, Kelemen Anna - csop.én. Barttók Béla AMI. Felkészítő tanár: Leskó - Dely Tercia

Havas Lili - citera Felkészítő tanár: Leskó - Dely Tercia

Vadalmák - csopén. Bartók Béla AMI. Felkészítő tanár: Leskó - Dely Tercia

Antal Balázs, Czuczor Barnabás -  citera duóü Barók Béla AMI Felkészítő tanár: Leskó - Dely Tercia 

 

 

2017.05.10. Miskolc

 

Arany fokozatot értek el:

Pántlikás Duó - Tokaj Rákóczi AMI, Felkészítő tanár: Kolozsyné Takács Éva

Porubszky Tamás - Tokaj Rákócszi AMI, Felkészítő tanár: Kolozsyné Takács Éva

Bakos Lilla - Miskolci Hermann Ottó AMI, Felkészítő tanár: Sóváriné Barta Katalin

Tokaji Betyárok - Tokaj Rákóczi AMI. Felkészítő tanár: Kolozsyné Takács Éva és Fábiánné Tassi Gabriella

Porubszki Zsuzsa - népi furulya, Tokaj Rákóczi AMI. Felkészítő tanár: Kolozsyné Takács Éva és Fábiánné Tassi Gabriella

Urbán Zalán - szoló ének Erkel Ferenc - Egressy, Felkészítő tanár: Kecskésné Kriston Katalin

 

 

Nyugat-Magyarország:

 

Arany fokozatot értek el:

Kovács Liliána - Sopronkövesd citera. Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Orbán Kata - Lébény Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Szécsényi Népdalkör - Csornai Isk AMI. Felkészítő tanár: Szabó Rita

Magyarics Fanni - Csákcár Esterházi Isk. Felkészítő tanár: Szakálné Dornyi Erzsébet

Szécsényi Ének Együttes - Csorna Felkészítő tanár: Szabó Rita

 

Ezüst fokozatot értek el:

Arany máléinkó - citera Rábacsécsény, Kisfaludy isk. Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Horváth Lilla Rafaéla - Kóny Deák Ferenc AMI, Felkészítő tanár: Varga Pálma Anna

Bognár Zsolt  - Kóny Deák Ferenc AMI, Felkészítő tanár: Varga Pálma Anna

Kövirózsa -. Sopronkövesd, Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Lébény citerazenekar - népi hangszer, Lébényi AMI, Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Lakatos Mercédesz - Mosonszentmiklósi AMI, Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Drabicz Tamara - Csákvár Felkészítő tanár: Szakálné Dornyi Erzsébet

Miklósi  Pacsírták - Mosonszentmiklós, Felkészítő tanár: Horváth Krisztina

Németh Anna - szolóének. Mórichida Kisfaludy  AMI Felkészítő tanár: Szabóné Pap Henrietta

Papp Gréta -a mese Mórichida Felkészítő tanár : Szabóné Pap Henrietta

Százszorszép Ének Együttes - Felkészítő tanár : Szabóné Pap Henrietta

Paus Kamilla - Csákvár Felkészítő tanár : Szakálné Dornyi Erzsébet

Dalos Pacsírták - Csákvár Felkészítő tanár : Szakálné Dornyi Erzsébet

Fehér Galamb IX. Országos Népzenei Verseny Miskolc továbbjutói

2016.05.04

 

Miskolc Régióforduló

 

 

 

Ezüst fokozatot ért el:

 

Ruszkai Éva Klára - Dr. Farkasné Sajó Márta tanár, Lévay József Gimnázium

 

Petró Ádám - Dr. Farkasné Sajó Márta tanár, Lévay József Gimnázium

 

Kolyanovszky Panna - Dr.Farkasné Sajó Márta, Lévay József Gimnázium

 

Kiss Ildikó

 

Gyulai Réka

 

Arany fokozatot ért el:

 

MihályiKároly citera- Dr.Kolozsiné Takács Éva, Tokaj II.Rákóczi Ferenc Ált.Isk AMI

 

Négyesfogat - Lévay Ref.Gimn. Dr. Farkasné Sajó Márta

 

Ferenczy Lilla - Miskoci Egressy Erkel, Fazekas Erzsébet

 

Aszuszemek citeraegyüttes -  Dr.Kolozsiné Takács Éva, Tokaj II.Rákóczi Ferenc Ált.Isk AMI

 

Bakos Lilla - Hermann Ottó Ált.Isk, Sóváriné Barta Katalin

 

Rózsabimbó - Dr.Sajó Márta, Révaí Gimnázium

 

 

Alkategóriák

 

Fővárosi Kétfordulós Bartók Zongoraverseny

(katt a képre)

 

"Bartók Rákoskeresztúron

1912-20"

Kétfordulós Országos Műveltségi Verseny

(katt a képre)

 

Fehér Galamb

Országos Népzenei Versenyek

(katt a képre)

Programjaink

szombat október 28, 17:00 - 18:30
„MAGYAR REFORMKOR"
csütörtök november 9, 16:00 -
Bogár István: „Kandúr Kázmér énekmester” zenés mesesorozat
szombat november 18, 17:00 - 18:30
"Image"
vasárnap november 19, 17:00 - 18:30
"HENRI PURCELL: DIDO ÉS AENEAS BAROKK OPERA"

Köszönjük, hogy adójának 1% - val gondol ránk!

18186354-1-42

 

Támogatók - partnerek

GTranslate

Hírlevél feliratkozás

Copyright © 2005-2016. Minden jog fenntartva Rákoshegyi Bartók Zeneház Közalapítvány!